|

10 rzeczy, których nie powinieneś robić aby być szczęśliwym CZĘŚĆ II

Kontynuując temat bycia szczęśliwym, przed Tobą lista kolejnych pięciu zachowań i myśli, przez które ograniczasz swój potencjał. Omówione zachowania poniżej nie pozwalają Ci rozwinąć skrzydeł oraz żyć życiem, o jakim zawsze marzysz.

Jeśli do tej pory nie zapoznałeś się z pierwszą częścią artykułu, zapraszam Cię do niego. Następnie przyjrzyj się kolejnym punktom z listy dziesięciu ograniczeń, weź dla siebie to, co najlepsze i działaj. Nie trać czasu. Startujemy z kolejną porcją wiedzy!

6. Porzuć chęć imponowania innym

Czasami jest to trudne i niejednokrotnie wymaga wiele pracy oraz odwagi. Zwłaszcza w momentach, gdy chcąc zaimponować rodzicom lub otoczeniu zmusza nas to do bycia kimś, kim nigdy nie chcieliśmy być. Robimy rzeczy, które są z nami sprzeczne i wywołują w nas wewnętrzny konflikt. Jednak, aby zdobyć chociaż trochę akceptacji i być osobą, o której mówią inni, jesteśmy w stanie robić rzeczy, które wielu się nie śniły. Skąd to wiem? Sam należałem kiedyś do takich osób, dlatego wiem, że dla niektórych z Was bycie sobą wiąże się z wieloma trudnościami i wyzwaniami. Wiem również, że może się za tym kryć brak akceptacji i zrozumienia. Praca nad omawianym zachowaniem może być dla Ciebie jednym z lepszych prezentów, jaki sam sobie dasz.

7. Przestań żyć swoją przeszłością

Przeszłość nie istnieje. Jedyne, co Ci pozostało to teraźniejszość i czekająca na Ciebie przyszłość. Pomyśl sobie, że żyjąc swoją przeszłością oraz ciągle o niej myśląc żyjesz tak, jakbyś szedł do przodu tyłem. Mimo, że w taki sposób jest Ci łatwiej pamiętaj, że tylko TU i TERAZ jest prawdziwe. Nawet, jeśli w przeszłości doświadczyłeś zdarzeń, które przyniosły ból, przykrości, cierpienie, czy warto każdego dnia przeżywać to wszystko od nowa?

Czytałem kiedyś, że każde niepowodzenie z przeszłości było spowodowane naszą nieobecnością w teraźniejszości. A przecież to w niej toczy się nasze obecne życie. To w tym momencie toczą się nasze przyszłe losy. To, co zasiejesz dziś, będziesz zbierał jutro. Zacznij bawić się swoją przyszłością, spróbuj być szczęśliwym każdego dnia, każdą porażkę potraktuj jako DOŚWIADCZENIE. Uwierz mi, takie podejście ułatwia życie.

8. Nie daj się zaszufladkować innym

„Nigdy nie będziesz dobrze pisał”, „Przecież Ty nie masz wyobraźni”, „Niewiele z Ciebie wyrośnie” - to tylko nieliczne z cytatów, które usłyszałem na swój temat w swoim życiu. Łatwo jest oceniać i krytykować innych nie wiedząc nic na ich temat. To dzięki wielu takim pseudoekspertom wielu z nas boi się dziś odezwać na forum grupy, pokazać publicznie wiersze, które chowa do szafy od wielu lat czy pochwalić się tym jak śpiewa, robiąc to pokątnie, gdy nikt nie słyszy.

Nigdy nie sądziłem, że będę regularnie uczył się pisać. Wiem, przede mną jeszcze długa droga, jednak im więcej próbuję, tym lepszy się staję. Jesteś jedyną osobą, która wie co jest dla Ciebie dobre. Smakuj życia, doświadczaj porażek, wyciągaj z nich wnioski. Jest to jedna z tych rzeczy, której nikt Ci nie zabierze! Nawet jeśli nie każdy będzie w Ciebie wierzył.

9. Przestań szukać kolejnych wymówek aby być szczęśliwym

Od ponad miesiąca regularnie biegam. Zanim jednak wystartowałem, ilość wymówek pojawiających się w mojej głowie starczyłaby do obdarowania małej społeczności. Zwlekałem i zwlekałem, a pojawiająca się we mnie frustracja rosła z każdym „ważnym” argumentem, aby nie wyjść i nie pobiec. Pamiętam, że podczas coachingu miałem Klientkę, która chcąc zapisać się na kurs prawa jazdy znajdowała mnóstwo wymówek, aby tego nie zrobić. Nagle okazywało się, że trzeba wysprzątać całe mieszkanie, że do przeczytania są czekające na nią dziesiątki książek, pranie do zrobienie itd. Wyobraź sobie, że cały ten proceder trwał u niej kilka miesięcy. Większość wymówek, jakie się w Tobie pojawiają nie są nawet prawdziwe. Brak czasu, motywacji czy pieniędzy to jedynie przykrywka do tego, co kryje się pod nimi. Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak bardzo zależy Ci na zachowaniu własnych wymówek?

10. Nie pozwól by to strach decydował o tym, jak masz żyć

"Puk puk - strach puka do drzwi. Otwiera mu odwaga, a tam... nikogo nie ma". To jeden z moich ulubionych cytatów, gdyż obnaża on całą prawdę o strachu, który drzemie w każdym z nas. Pisząc te słowa nie zależy mi na tym byś od dziś stał się kimś, kto nie będzie bał się niczego. Nie o to w tym chodzi. Chcę Ci jedynie pokazać, że strach przed nieznanym to reakcja, która pozwoliła nam przeżyć w czasach, gdy mieszkaliśmy w jaskiniach. Bardzo często jest to jedynie iluzja, która nie pozwala Ci odkryć czegoś nowego, nieznanego do tej pory. Czegoś, co może mieć pozytywny wpływ na Twoje przyszłe życie.

To wszystko czym chciałem się dzisiaj z Tobą podzielić. Jeśli uznasz, że artykuł, który właśnie przeczytałeś pomógł Tobie, wnosi do Twojego życia coś, o czym do tej pory zapominałeś, „puść” go dalej w świat. Podziel się nim ze swoimi bliskimi, kliknij LUBIĘ TO, udostępnij, podaj dalej. Pomożesz mi dzielić się tym co robię. Dzięki!


Kiedy boimy się po raz pierwszy

Kiedy boimy się do kogoś podejść, zamienić z nim kilka zdań, kiedy mamy przekonanie, że rozmawianie z nieznany człowiekiem jest głupie. Wystarczy zrobić pierwszy krok, zamienić jedno zdanie, aby przekonać się, że nie jest to prawda. Kiedy boimy się odezwać w nieswoim języku, powiedzieć choć jedno zdanie, kiedy mamy przekonanie, że nie jesteśmy w tym […]

Dlaczego nawyki kształtują nasze życie

Gdyby kształtowanie nawyków należało do prostych czynności, każdy z nas bez większych problemów byłby w stanie modyfikować i wyrabiać w sobie te nawyki, na których mu najbardziej zależy. Potrzeba porannego wstawania dla sporego grona śpiochów przestałaby być problemem, w końcu wiedzieliby, że położenie się wcześniej spać ułatwiałoby im wstawanie. Wiele osób skończyłoby także z nieregularnym i […]

Technika pomodoro

Technika pomodoro to jedna z popularniejszych, znana na całym świecie technika zarządzania czasem. Technika pomodoro została wymyślona przez Francesco Cirillo w latach 80 ubiegłego wieku. Nazwa techniki powstała dzięki kuchennemu zegarkowi, którego Francesco używał podczas pracy do zarządzania swoim czasem. Można przypuszczać, że czasomierz miał na swojej skali jedynie 25 minut, co w efekcie doprowadziło […]