|

Cytaty motywacyjne, które warto znać szukając szczęścia w codzienności

Na portalach społecznościach coraz częściej pojawiają się cytaty motywacyjne, które tak chętnie klikane są przez setki osób. Mówią one o pokonywaniu przeszkód, motywują nas do działania, dają energię i sprawiają, że zaczynamy wymagać od siebie więcej. Niestety chwilę po tym jak klikniemy przycisk „Like” motywacji starcza nam najwyżej na ruszenie się z miejsca i zrobić sobie herbatę, co i tak dla wielu jest przecież dużym osiągnięciem.

Cytaty motywacyjne, które warto abyś znał, rozwój osobisty blog, rozwój osobisty, coaching szczecin, life coaching

To jednak nie wszystko. Coraz częściej żyjemy w tempie, które sprawia, że każdy tydzień, miesiąc, rok mija nam niewiarygodnie szybko. Zapominamy o starych przyjaźniach i relacjach tworzonych latami, zamieniając je na drogę z domu do pracy i z pracy do domu. To co kiedyś było dla nas ważne i miało ogromną wartość dziś przestaje mieć tak wielkie znaczenie, a nowe priorytety to dla wielu z nas nadzieją na coś lepszego.

Dlatego w dzisiejszym wpisie pokaże Ci cytaty motywacyjne, które przez wiele lat stawały się częścią mojego świata. Na początku traktowane jak mantra, przypadkiem znalezione w internecie inspirowały mnie do zmian i kształtowania „nowego” siebie, by w pewnym momencie stać się nierozłączną częścią mojej osoby.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że z każdym dniem mojego jak i Twojego życie, dzięki historią które nam towarzyszą zmieniają nas, często nie do poznania. Jednak czy w pogoni za „lepszym jutrem” mamy czas aby zatrzymać się i choć przez chwilę pomyśleć:

  • Co jest dla mnie naprawdę ważne?
  • Czy to co teraz robię sprawia, że jestem szczęśliwą osobą?

Cytaty motywacyjne, które warto znać

Zdania, które za chwilę przeczytasz mają dla mnie wyjątkową moc, dlatego też postanowiłem stworzyć dla nich wyjątkową przestrzeń. Po kilku dniach rozmyślania nad sposobem ich przedstawienia stworzyłem projekt, który stał się miejscem dla nich wszystkich. Przez projekt chce pokazać Ci, że motywacja nie bierze się znikąd i warto o nią dbać jak o wszystko na czym nam zależy. 5 minut dziennie, który mija nam w mgnieniu oka, to chwila, która wystarczy by rano i wieczorem naładować swoje baterie i przygotować się wyzwań nadchodzącego dnia.

Oto kilka wartości, które zamieściłem na stronie projektu o którym napisałem wyżej:

Be enthusiastic!

Bycie entuzjastycznym to dla mnie jedna z tych wartości dzięki której każdy dzień jest dobry do tego by coś zmienić. Cytat ten daje mi energię i przekonanie, że dzięki postawie „entuzjasty” jestem w stanie osiągnąć dużo więcej. Mówi mi, że nawet w przypadku codziennych niepowodzeń można trafić na coś pozytywnego. To tak jak ze szklanką pełną wody, aby napełnić ją ponownie najpierw należy zrobić miejsce na nowe. Nie zawsze o tym pamiętałem, co często prowadziło mnie do frustracji, która i tak nic nie ułatwiała.

Put people up, not down.

Staram się pomagać ludziom i często wierze w nich bardziej niż oni wierzą w siebie. Czasami tak jest, że aby uwierzyć w siebie potrzebny jest nam ktoś kto uwierzy w nas bardziej abyśmy z czasem i my uwierzyli. Coraz częściej dostrzegam jak wielu osobom, które poznaje w trakcie prowadzonych przeze mnie szkoleń i warsztatów brakuje wiary w siebie. Nie chcą brać udziału w dyskusji i wyrazić swojego zdania, w ich głowach często tkwi przekonanie, że każdy poza nami ma coś mądrzejszego do powiedzenia.

Każdy potrafi krytykować innych, jednak takie zachowanie nie buduje w ludziach poczucie własnej wartości. Nawet jeśli nie zgadzamy się z czyimś zdaniem może czas warto nic nie mówić i po prostu siedzieć cicho?

Inspire someone... to be the best they can be.

”Aby zapalać innych samemu trzeba płonąć”, mówił o tym w swoich wystąpieniach Jacek Walkiewicz. Dlatego aby stawiać się lepszą wersją warto pokazywać ludziom, że są w stanie zrobić dużo więcej niż im się wydaje. Warto być dla nich wsparciem w trudnych chwilach, pokazać pozytywne strony sytuacji, która dla wielu wydaje się bez sensu.

Często zmiana nawyków, które pielęgnowaliśmy latami nie przychodzi tak łatwo. Warto być wówczas osobą, która będzie dzielić się „energią” i na własnym przykładzie pokazywać, że życie może wyglądać zupełnie inaczej niż to co prezentowane jest nam we współczesnych mediach.

Develope a tolerance for failure.

Każdy z nas popełnia błędy, jednak tylko garstka ludzi traktuje je jako coś naturalnego i akceptuje w pełni wiedząc, że są one częścią większego planu. Dla mnie było to wręcz przełomowe odkrycie. Zaakceptuj to, że nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, przygotuj plan B i zacznij cieszyć się każdą lekcją, którą dostajesz od życia.

Give so much time to improvement of yourself... that you don't have time

to criticize others.

Ostatni z cytatów jest dla mnie jednym z tych cytatów dzięki, któremu rozwijam się jeszcze szybciej. Odkryłem dzięki niemu to, że krytykując innych nie tylko „torpeduje” poczucie ich własnej wartości ale i działań na własną szkodę. Bycie wiecznym krytykiem, osobą ciągle niezadowoloną z tego co się dzieje dookoła mnie nie sprawi, że nagle świat stanie się lepszy. Pamiętaj, że każdą zmianę warto zacząć od siebie, a gdy zaczniesz zmieniać siebie, przekonasz się sam, że krytykowanie innych nie jest Ci już potrzebne.

Jeśli masz jakieś pytanie, własne uwagi albo spostrzeżenia na temat dzisiejszego wpisu pamiętaj aby napisać o nich w komentarzu.


Kiedy boimy się po raz pierwszy

Kiedy boimy się do kogoś podejść, zamienić z nim kilka zdań, kiedy mamy przekonanie, że rozmawianie z nieznany człowiekiem jest głupie. Wystarczy zrobić pierwszy krok, zamienić jedno zdanie, aby przekonać się, że nie jest to prawda. Kiedy boimy się odezwać w nieswoim języku, powiedzieć choć jedno zdanie, kiedy mamy przekonanie, że nie jesteśmy w tym […]

Dlaczego nawyki kształtują nasze życie

Gdyby kształtowanie nawyków należało do prostych czynności, każdy z nas bez większych problemów byłby w stanie modyfikować i wyrabiać w sobie te nawyki, na których mu najbardziej zależy. Potrzeba porannego wstawania dla sporego grona śpiochów przestałaby być problemem, w końcu wiedzieliby, że położenie się wcześniej spać ułatwiałoby im wstawanie. Wiele osób skończyłoby także z nieregularnym i […]

Technika pomodoro

Technika pomodoro to jedna z popularniejszych, znana na całym świecie technika zarządzania czasem. Technika pomodoro została wymyślona przez Francesco Cirillo w latach 80 ubiegłego wieku. Nazwa techniki powstała dzięki kuchennemu zegarkowi, którego Francesco używał podczas pracy do zarządzania swoim czasem. Można przypuszczać, że czasomierz miał na swojej skali jedynie 25 minut, co w efekcie doprowadziło […]