|

Infografika: To był rok pełen rozwoju, emocji, przygód i podróżny

Kolejny rok pełen rozwoju zleciał szybciej niż się spodziewałem. W ostatnim wpisie tego roku już po raz trzeci postanowiłem opowiedzieć Tobie o tym, co takiego działo się u mnie przez ostanie 365 dni.

Nie wiem jak Ty, ale ja odnoszę wrażenie, że każdy kolejny rok płynie mi coraz szybciej. Pamiętam, że jeszcze nie tak dawno podsumowanie roku 2013 oraz planowanie tego, co warto zrealizować w nowym 2014 roku. Dziś na dzień przed nowym rokiem po raz kolejny siadam do pisania o tym, co takiego spotkało mnie przez ostatnie kilkadziesiąt tygodni.

Na pewno był to rok pełen intensywnej pracy, inspiracji i wyzwań. Ponad 60 napisanych tekstów oraz dziesiątki mailów z pytaniami od was. Pytaliście o ulubione książki, szkolenia, warsztaty, jak rozpocząć pracę trenera oraz o to jak rozwiązywać codzienne trudności. Był to również czasem poświęcony na dalszy rozwój i treningi. Na Sali szkoleniowej, jako trener lub słuchacz spędziłem prawie 450h chłonąc wiedzę i praktykując własny warsztat. Po wielu miesiącach warsztatów i praktykowania zdobyłem akredytację coacha ICF, prowadząc około 20 cykli coachingowych. Jest jeszcze coś z czego jestem bardzo zadowolony, wystartowałem z marką TalkUP, działającą w Szczecinie.

Wiem jedno, im lepiej zaplanuje nadchodzący rok, tym więcej będę w stanie osiągnąć. Dlatego tegoroczne planowanie zajmuje mi ponad tydzień, nigdzie się nie spieszę, zostawiając tym samym sporo czasu na przemyślenia i analizy.

Kierując się zasadą, że obraz wart jest więcej niż 1000 słów, tegoroczne podsumowanie postanowiłem zrobić również w formie infografiki, aby jeszcze lepiej opowiedzieć Ci jak wyglądał mijający już rok.

podsumowanie roku 2014 mariusz kowalczyk

Co w roku 2015? Już w pierwszej połowie będziesz mógł zobaczyć nową odsłonę bloga, a wraz z nią: nowe logo, nową kolorystykę oraz kilka ciekawych pomysłów, które jeszcze lepiej mają pomóc Tobie w rozwoju. Kolejnym wyzwaniem czekającym na mnie w najbliższych miesiącach będzie uruchomienie kanału YouTube oraz wystartowanie z audio podcastami. Po ponad trzech latach pisania, pora urozmaicić wydarzenia mające miejsce na blogu. Poza blogiem startujemy również z nową ramówką TalkUP, będzie jeszcze więcej warsztatów, jeszcze więcej ciekawych gości, w jeszcze większej ilości miast.

Jeśli więc masz ochotę spotkać się ze mną na jednym z prowadzonych przeze mnie warsztatów, zapraszam do śledzenia mojego fanpejdza. To chyba wszystko z mojej strony, jak Tobie minął rok 2014 i co było dla Ciebie największym tegorocznym sukcesem?


Kiedy boimy się po raz pierwszy

Kiedy boimy się do kogoś podejść, zamienić z nim kilka zdań, kiedy mamy przekonanie, że rozmawianie z nieznany człowiekiem jest głupie. Wystarczy zrobić pierwszy krok, zamienić jedno zdanie, aby przekonać się, że nie jest to prawda. Kiedy boimy się odezwać w nieswoim języku, powiedzieć choć jedno zdanie, kiedy mamy przekonanie, że nie jesteśmy w tym […]

Dlaczego nawyki kształtują nasze życie

Gdyby kształtowanie nawyków należało do prostych czynności, każdy z nas bez większych problemów byłby w stanie modyfikować i wyrabiać w sobie te nawyki, na których mu najbardziej zależy. Potrzeba porannego wstawania dla sporego grona śpiochów przestałaby być problemem, w końcu wiedzieliby, że położenie się wcześniej spać ułatwiałoby im wstawanie. Wiele osób skończyłoby także z nieregularnym i […]

Technika pomodoro

Technika pomodoro to jedna z popularniejszych, znana na całym świecie technika zarządzania czasem. Technika pomodoro została wymyślona przez Francesco Cirillo w latach 80 ubiegłego wieku. Nazwa techniki powstała dzięki kuchennemu zegarkowi, którego Francesco używał podczas pracy do zarządzania swoim czasem. Można przypuszczać, że czasomierz miał na swojej skali jedynie 25 minut, co w efekcie doprowadziło […]