|

Kiedy boimy się po raz pierwszy

Kiedy boimy się do kogoś podejść, zamienić z nim kilka zdań, kiedy mamy przekonanie, że rozmawianie z nieznany człowiekiem jest głupie. Wystarczy zrobić pierwszy krok, zamienić jedno zdanie, aby przekonać się, że nie jest to prawda.

Kiedy boimy się odezwać w nieswoim języku, powiedzieć choć jedno zdanie, kiedy mamy przekonanie, że nie jesteśmy w tym wystarczająco dobrzy. Wystarczy wydać z siebie dźwięk, aby przekonać się, że nie jest to prawda.

Kiedy boimy się kogoś pokochać, choć bardzo zależny nam na drugiej osobie, mamy przekonanie, że jest to uczucie w jedną stronę. Wystarczy przestać w to wierzyć, aby przekonać się, że nie jest to prawda.

Kiedy czegoś bardzo chcemy, mamy marzenie, o którym zawsze marzymy, kiedy mamy przekonanie, że nigdy tego marzenia nie uda się nam zrealizować. Wystarczy podjąć ryzyko, aby przekonać się, że nie jest to prawda.

Kiedy boimy się zrobić coś, czego nigdy do tej pory nie robiliśmy, kiedy mamy przekonanie, że i tak nam nie wyjdzie. Wystarczy zrobić pierwszy krok — spróbować, aby przekonać się, że nie jest to prawda.

Kiedy boimy się rozmawiać o swoich emocjach, tym co siedzi gdzieś głęboko w nas, kiedy mamy przekonanie, że mówienie o nich świadczy o naszej słabości. Wystarczy się przełamać, aby przekonać się, że nie jest to trudne.

Kiedy boimy się spróbować, zrobić coś po raz pierwszy, coś, o czym od dawna marzymy, kiedy mamy przekonanie, że takim jak my nie wypada. Wystarczy, że spróbujemy, aby przekonać się, że nie jest to trudne.

Kiedy boimy się wyjść ze swojej strefy komfortu, pokazać sobie, że jesteśmy w stanie to zrobić, kiedy mamy przekonanie, że nie damy rady przebiec półmaraton. Wystarczy, że zrobimy pierwszy, drugi, trzeci trening, aby przekonać się, że nie jest to trudne.

Kiedy tak bardzo nam się nie chce, nie mamy ochoty, siły, nastroju na zrobienie tego, co ważne, Kiedy mamy przekonanie, że to i tak nie ma sensu. Wystarczy, że spróbujemy, aby przekonać się, że nie jest to trudne.


Dlaczego nawyki kształtują nasze życie

Gdyby kształtowanie nawyków należało do prostych czynności, każdy z nas bez większych problemów byłby w stanie modyfikować i wyrabiać w sobie te nawyki, na których mu najbardziej zależy. Potrzeba porannego wstawania dla sporego grona śpiochów przestałaby być problemem, w końcu wiedzieliby, że położenie się wcześniej spać ułatwiałoby im wstawanie. Wiele osób skończyłoby także z nieregularnym i […]

Technika pomodoro

Technika pomodoro to jedna z popularniejszych, znana na całym świecie technika zarządzania czasem. Technika pomodoro została wymyślona przez Francesco Cirillo w latach 80 ubiegłego wieku. Nazwa techniki powstała dzięki kuchennemu zegarkowi, którego Francesco używał podczas pracy do zarządzania swoim czasem. Można przypuszczać, że czasomierz miał na swojej skali jedynie 25 minut, co w efekcie doprowadziło […]

Kończę dziś trzydzieści lat

Kończę dziś trzydzieści lat. I jak śpiewa Kuba Badach w urodzinowej piosence — koniec wieku dorosnąć czas, a w człowieku wciąż na przekór. Choć nie czuje się “staro”, wiem, że pewien etap swojego życia mam już za sobą. Nie czuję, że najwyższy czas dorosnąć, pewnie dlatego, że dorastam z każdym kolejnym porankiem. Oczywiście mentalnie, bo na mojej głowie […]