O mnie

Jestem facetem, który uczy ludzi bycia świadomym własnych emocji. Wykorzystuje w tym celu wiedzę z zakresu psychologii poznawczej, licznych szkoleń i wykładów oraz bloga, którego właśnie czytasz. Uwielbiam się uczyć i rozwija swoje kompetencje (więcej na ich temat przeczytasz na LinkedIn). Psychologia pozytywna oraz rozwój osobisty towarzyszy mi od ponad 7 lat i to dzięki nim dziś pomagam wielu osobom odkrywać swoje możliwości, rozwijać ich potencjał oraz tworzyć świat, w którym sami chcą żyć. Od ponad 5 lat powadzę blog, na którym dziele się swoimi doświadczeniem i spostrzeżeniami.

Jestem trenerem umiejętności miękkich, certyfikowanym coachem posiadającym akredytację International Coach Federation, praktykiem metod Points od You oraz Integral Eye Movement Therapy.

Mariusz Kowalczyk

Integral Eye Movement Therapy

IAMT metoda pozwalająca na szybką i skuteczną pracę z niepożądanymi emocjami. Przy jej wykorzystaniu możliwe jest bardzo szybkie i trwałe przepracowanie trudnych i bolesnych uczuć.

Mariusz Kowalczyk International Coach Federation Coaching Course

International Coach Federation Coaching Course

Kurs coachingu w standardach ICF zwiększył moją świadomość i wiedzę na temat coachingu, wyposażył w modele i narzędzia ułatwiające pracę z klientem, zwiększając tym samym moją skuteczność.

Lvl 5 Award in Leadership and Management

Szkolenie ILM (International Level Management) zwiększyło moje umiejętności przywódcze, poszerzyło świadomość tworzenia i koordynowania zespołów, prowadzenia projektów oraz umiejętności komunikowania się z ludźmi.

Mariusz Kowalczyk Coaching Grupowy

Points Of You | The Coaching Game

Szkolenie wyposażyły mnie w narzędzia pracy z metaforą, dzięki której klient może skuteczniej wykorzystywać drzemiące w nim zasoby.

Mariusz Kowalczyk Points Of You | The Coaching Game
Mariusz Kowalczyk Zaawansowane Narzędzia Coachingowe

Zaawansowane Narzędzia Coachingowe

Warsztaty techniczne utrzymane w klimacie coachingowym były okazją do poznania kolejnych narzędzie oraz zdobycia doświadczeń pomocnych przy pracy z klientem.

Mariusz Kowalczyk RTZ - Racjonalna Terapia Zachowania

RTZ – Racjonalna Terapia Zachowania

Poznawczo-behawioralna terapia samopomocy Maxie C. Maultsby, wykorzystywana przeze mnie w pracy z przekonaniami, a której nauczył mnie Andrzej Setman.

Autorski blog o rozwoju osobistym, motywacji, uważności, rozwoju emocjonalnym, coachingu oraz wielu innych tematach ułatwiających funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Znajdziesz w nim ponad 140 artykułów, zdjęć, video oraz infografik pokazujących, jak za pomocą sprawdzonych przeze mnie ćwiczeń zacząć pracować nad sobą.

Zapraszam Cię do zakładki BLOG, w której dzielę się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami. Zostaw komentarz w lubianym przez Ciebie artykule i dziel się, tym czego się dowiedziałeś.

Jeśli chciałbyś jeszcze intensywniej, pracować nad sobą zajrzyj do zakładki COACHING.

mk-logo-dark

Współtworząc markę Upgradebuzz chciałem wykreować przestrzeń dla każdego, kto zafascynowany jest rozwojem osobistym, psychologią, motywowaniem samego siebie, odkrywaniem tego, jak być szczęśliwym oraz wielu innych aspektach psychologii pozytywnej.

Upgradebuzz tworzy społeczność pełną kreatywnych i otwartych na nowe znajomości osób: chcących się rozwijać, z głowami pełnymi pomysłów. Osób świadomych swoich wad, ale i znających swoje możliwości, osób proaktywnych, zaangażowanych w swoje życie i rozwój, ludzi którzy chcą tworzyć świat w którym sami chcą żyć. Więcej o projekcie możesz przeczytać na fanpagu upgradebuzz

upgradebuzz
5minutdziennie-logo

5 minut dziennie to połączeniu kilkudziesięciu cytatów jednego z największych mówców motywacyjnych XX wieku, Jim’a Rohn’a. Jego słowa nie tylko inspirowały do działania, ale też miały wpływ na dziesiątki tysięcy osób uczestniczących w jego seminariach i warsztatach. Jako autor książek, przedsiębiorca oraz osoba, która inspirowała tych, co chcieli być zainspirowani, Jim swoją postawą pokazywał, jak żyć i dawać żyć innym.

Dla mnie osobiście to pewnego rodzaju hołd dla osoby, która pokazała mi w jaki sposób można postrzegać codzienne problemy oraz w jaki sposób sobie z nimi radzić.

Projekt możecie zobaczyć na: www.5minutdziennie.pl

Moje doświadczenie

Dziesiątki  warsztatów, szkoleń oraz pracy indywidualnej z ludźmi. Pasjonuje mnie przywództwo, ludzkie emocje, coaching, praktyka uważności (Mindfulness), jak również efektywne wykorzystywanie czasu. Tym wszystkim dziele się na swoim blogu i  tego też możesz nauczyć się ode mnie podczas warsztatów i szkoleń.

Jeśli chcesz bym prowadzi jedno z nich dla Ciebie

Skontaktuj się ze mną

Jak mnie widzą Inni

Anna Kornacka

Współpraca z Mariuszem to prawdziwa przyjemność. Jego profesjonalizm, wysoka kultura osobista i empatia to gwarancja dobrej i efektywnej współpracy. Do tego niesamowita energia! Sprawdźcie sami 🙂

Katarzyna Lewandowska

Mariusz Kowalczyk jest osobą otwartą, kreatywną i niezwykle zdeterminowaną w realizacji marzeń. Wie czego chce, ma ciekawe pomysły a kontakt z Mariuszem to czysta przyjemność.

Alicja Klimek-Junak

Dyrektor administracyjny w DEDECO Sp. z o.o. Szczecin Sp.K.

Z Mariuszem Kowalczykiem przecinały się moje drogi w różnych działaniach, szczególnie tych nastawionych na rozwój kompetencji miękkich. To za co się bierze robi z pełnym przekonaniem i zaangażowaniem. Zaraża przy tym innych swoim pozytywnym zakręceniem i otwartością na nowe rozwiązania. :)))

Konrad Dembczyński

Współwłaściciel w Levels K. Dembczyński, M. Hamera s.c.

Współpracowałem z Mariuszem w ramach tworzenia nowego modelu szkoleniowego opartego o grę typu role-play. Mariusz jest osobą niezwykle kontaktową, potrafiącą słuchać i budować relacje oparte na współpracy. Jego wiedza jest poparta doświadczeniem co dało się odczuć na każdym etapie powstającego projektu. Z pewnością jest osobą godną polecenia, zarówno jako trener, jak i partner biznesowy. Polecam w całej rozciągłości.

Pisz śmiało: