|

TED-Ed czyli Lekcje Warte Rozpowszechnienia

Słyszałeś kiedyś o inicjatywie TED-ed? To projekt Sapling Foundation, która stworzyła wystąpienia TED, inspirujące konferencje w każdym zakątku świata. Tym razem fundacja przygotowała dla nas kolejny niesamowity projekt.

TED-Ed – Lekcje warte rozpowszechnienia

Czym jest TED-Ed

To kanał YouTube, który powstał w 2012 roku. Jego głównym celem jest promowanie edukacji za pomocą krótkich, kilku minutowych filmików zamieszczonych w najpopularniejszej przeglądarce filmów na świecie. Filmy tworzone są przez najlepszych nauczycieli z całego świata i przy współpracy z grafikami przetwarzane są na animacje, które trafiają na stronę TED-ed. Dzięki czemu każdy z nas może oglądać i dzielić się umieszczanymi tam materiałami.

Wchodząc na stronie ed.ted.com, możesz dowiedzieć się, dlaczego szkło jest przezroczyste, która część mózgu jest przez Ciebie najczęściej używana lub zobaczyć wszechświat w formie atlasu 3D.

Istnieją dwa rodzaje nagrań zamieszczonych na portalu TED-ed. Pierwszym z nich są lekcje, które zostały stworzone przez zawodowych nauczycieli i animatorów na podstawie sugestii społeczności TED. Drugim typem lekcji są filmy publikowane przez każdą z osób odwiedzjących stronę.

Przykładową lekcję w formie animowanej o tym czym jest szkło, możesz zobaczyć tutaj:

Platforma umożliwia nam nie tylko obejrzenie materiału video ale i odpowiedzi na pytania związane z prezentowanym filmem. Daje również możliwość „pokopania głębiej” w materiałach związanych z lekcją czy wzięcia udziału w dyskusji.

Strona połączona jest również z Ted-ed Clubs, miejscem, które ma stworzyć warunki do „zagospodarowania” milionów pomysłów i idei, powstających w głowach młodych ludzi z każdego zakamarka ziemi.

A jak Tobie podoba się inicjatywa TED-ed i forma edukacji w postaci krótkich animacji?


Tagi:

Kiedy boimy się po raz pierwszy

Kiedy boimy się do kogoś podejść, zamienić z nim kilka zdań, kiedy mamy przekonanie, że rozmawianie z nieznany człowiekiem jest głupie. Wystarczy zrobić pierwszy krok, zamienić jedno zdanie, aby przekonać się, że nie jest to prawda. Kiedy boimy się odezwać w nieswoim języku, powiedzieć choć jedno zdanie, kiedy mamy przekonanie, że nie jesteśmy w tym […]

Dlaczego nawyki kształtują nasze życie

Gdyby kształtowanie nawyków należało do prostych czynności, każdy z nas bez większych problemów byłby w stanie modyfikować i wyrabiać w sobie te nawyki, na których mu najbardziej zależy. Potrzeba porannego wstawania dla sporego grona śpiochów przestałaby być problemem, w końcu wiedzieliby, że położenie się wcześniej spać ułatwiałoby im wstawanie. Wiele osób skończyłoby także z nieregularnym i […]

Technika pomodoro

Technika pomodoro to jedna z popularniejszych, znana na całym świecie technika zarządzania czasem. Technika pomodoro została wymyślona przez Francesco Cirillo w latach 80 ubiegłego wieku. Nazwa techniki powstała dzięki kuchennemu zegarkowi, którego Francesco używał podczas pracy do zarządzania swoim czasem. Można przypuszczać, że czasomierz miał na swojej skali jedynie 25 minut, co w efekcie doprowadziło […]