|

Wystartowała Społeczność TalkUP – pasjonaci rozwoju osobistego

Dzisiejszy dzień jest jednym z tych gdzie świadomością mogę powiedzieć: ZROBIŁEM TO! Wczoraj z dumą na fanpejdzu TalkUP prezentowałem wam nasz TalkUPowy manifest, dzisiaj przyszła pora na prezentację strony internetowej: www.talkup.pl

Prace nad stroną nią trwały kilka miesięcy, jednak zależało nam na tym aby pomysły, które chcemy przedstawić były dopracowane, spójne z naszą koncepcją oraz cieszyły oko każdego kto pojawi się na stronię. Poznajcie więc idee, która dojrzewała w mojej głowie przez ostatni rok czasu.

DOWIEDZ SIĘ CZY JEST TalkUP

TalkUP to marką, która tworzy miejsce i przestrzeń dla każdego, kto zafascynowany jest rozwojem osobistym. Tworzymy społeczność pełną kreatywnych i otwartych na nowe znajomości osób: ludzi chcących się rozwijać, ludzi z głowami pełnymi pomysłów, zaangażowanych w swoje życie, idących przez świat z uśmiechem na twarzy. Lubimy podróżować, czytać dziesiątki książek, poznawać nowych ludzi i kultury oraz spędzać czas z przyjaciółmi i bliskimi.

DLACZEGO WARTO NAS POZNAĆ?

Kierują nami słowa, które wypowiedział Norman Cousins:

“Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze.”

Mamy tylko jedno życie i chcemy przeżyć je najlepiej jak tylko potrafimy. Wycisnąć z niego jak z cytryny 100% własnych możliwości po to, by móc się rozwijać i inspirować. Robić to co jeszcze jakiś czas temu, pomimo ogromnych chęci, wydawało się niemożliwe do wykonania.

W TalkUP postanowiliśmy stworzyć miejsce dające Ci przestrzeń do rozwoju, wzajemnego uczenia się, odkrywania własnego wnętrza, pracy nad przekonaniami i emocjami oraz pokonywania własnych barier. Zbudowaliśmy markę, która łączy obszary rozwoju osobistego, coachingu, psychologii, marketingu i biznesu. W naszych projektach znajdziesz mnóstwo praktycznej wiedzy, ćwiczeń wspierających Twój rozwój osobisty, emocjonalny oraz duchowy, dziesiątki porad, filmów video, materiałów audio. Dlatego już dziś szukaj, inspiruj się, przeglądaj i bierz z naszych projektów to co dla Ciebie najważniejsze. Wraz z zespołem chcemy dzielić się z Tobą tym co najlepsze - wiedzą i umiejętnościami, które gromadziliśmy przez lata.

Dlatego jeśli należysz do osób otwartych na nowości, które chcą się rozwijać, lecz czujesz, że stoisz w miejscu i brakuje Ci motywacji, dołącz do nas. Weź udział w pasjonujących prelekcjach i warsztatach, praktykuj, ćwicz i odkryj siebie na nowo.

HISTORIA MANIFEST TalkUP

TalkUP manifesto

Cała historia ma swój początek w 2013 roku, kiedy to Mariusz, pomysłodawca projektu postanawia stworzyć markę łączącą tematy rozwoju osobistego, marketingu i startupów.

Rok później podczas jednego z prowadzonych przez siebie warsztatów Mariusz poznaje Bartka i wspólnie z nim tworzy TalkUP oraz rozpoczyna pracę nad jej Manifestem. W tworzeniu marki kieruje nimi chęć ciągłego rozwijania się i tworzenia życia takim jakim chcą aby było. Przyświeca im również cytat:

“Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.” - Albert Einstein

Twórcy projektu podkreślają, że to właśnie kreatywność jest kluczem do sukcesu. To ona zainspirowała ich do stworzenia Manifestu TalkUP. Kilku prostych zdań, które przedstawiają najważniejsze wartości i przekonania zespołu tworzącego projekt. Wierzą, że Manifest TalkUP może być źródłem inspiracji, dzięki któremu staniesz się mądrzejszy i bogatszy w doświadczenia. Zachęci Cię do działania wspierając w tworzeniu i kreowaniu własnego świata, pokazując jednocześnie kierunek, który warto wybrać.

Już dziś TalkUP to kreatywne i inspirujące kolacje, które pozwalają nam poznać siebie lepiej i wspólnie rozmawiać o tym co dla nas ważne. To także spotkania i prelekcje uczące pracy z własnymi emocjami, self-coachingu oraz jogi i medytacji. Już dzisiaj zapraszam was na najbliższe warsztaty i wydarzenie tworzone przez społeczność TalkUP.


Kiedy boimy się po raz pierwszy

Kiedy boimy się do kogoś podejść, zamienić z nim kilka zdań, kiedy mamy przekonanie, że rozmawianie z nieznany człowiekiem jest głupie. Wystarczy zrobić pierwszy krok, zamienić jedno zdanie, aby przekonać się, że nie jest to prawda. Kiedy boimy się odezwać w nieswoim języku, powiedzieć choć jedno zdanie, kiedy mamy przekonanie, że nie jesteśmy w tym […]

Dlaczego nawyki kształtują nasze życie

Gdyby kształtowanie nawyków należało do prostych czynności, każdy z nas bez większych problemów byłby w stanie modyfikować i wyrabiać w sobie te nawyki, na których mu najbardziej zależy. Potrzeba porannego wstawania dla sporego grona śpiochów przestałaby być problemem, w końcu wiedzieliby, że położenie się wcześniej spać ułatwiałoby im wstawanie. Wiele osób skończyłoby także z nieregularnym i […]

Technika pomodoro

Technika pomodoro to jedna z popularniejszych, znana na całym świecie technika zarządzania czasem. Technika pomodoro została wymyślona przez Francesco Cirillo w latach 80 ubiegłego wieku. Nazwa techniki powstała dzięki kuchennemu zegarkowi, którego Francesco używał podczas pracy do zarządzania swoim czasem. Można przypuszczać, że czasomierz miał na swojej skali jedynie 25 minut, co w efekcie doprowadziło […]