|

Aplikacje, które kilkukrotnie zwiększą Twoją wydajność i produktywność

Święta kolejny raz zbliżają się ogromnymi krokami. Przyszedł więc czas na podsumowania, noworoczne wyzwania i cele, a także poszukiwanie narzędzi, które zwiększą moją produktywność.

aplikacje, które zwiększają moją produktywność

Jeśli czytasz mojego bloga to zapewne wiesz, że takie tematy jak produktywność, wydajność, GTD (get things done) i inne wątki z tym związane, pojawiają się tu często. Zatem, aby ułatwić sobie pracę i jeszcze skuteczniej radzić sobie z wyzwaniami postawionymi na rok 2014, postanowiłem przetestować kilka aplikacji, które potencjalnie miałyby zwiększać moją efektywność.

Lubię wszystkie programy, które są w stanie pomóc mi uporządkować życie według pewnych procedur. Cenię sobie również prostotę, estetykę i intuicyjność danej aplikacji. Były to główne aspekty, jakie brałem pod uwagę szukając dla siebie nowych narzędzi. Ostatecznie wybrałem dwie. Oto efekty dwutygodniowych testów:

Good day, every day, czyli aplikacja Any.do

Na pierwszy ogień poszła aplikacja, która nie dość, że wygląda rewelacyjnie to na dodatek jest umieszczona w chmurze. Co za tym idzie? Przede wszystkim to, że na wielu urządzaniach możemy korzystać z tego samego konta. Nie są to jednak jej jedyne atuty, ale o tym za chwilę. Zacznę od początku, od przybliżenia zasady działania Any.do.

Aplikacja ta, w porównaniu do większość programów opartych na zasadach GTD działa trochę inaczej. Nie trzeba w nią wchodzić by zobaczyć co mamy do zrobienia (tego typu zachowania, zamiast wspierać naszą produktywność działają odwrotnie). Aplikacja po wcześniejszym zaplanowaniu aktywności sama przypomni nam za pomocą codziennego przeglądu zadań, co mamy zrobić. Zatem od samego rana bez zaglądania w kalendarz wiem co mam do zrobienia. Dodam również, że dzięki rozszerzeniu na przeglądarkę Chrome i Gmail, z aplikacji korzystam również pracując na komputerze. Dzięki szybkiej synchronizacji w kilka sekund po wpisaniu zadania mam je wszystkie na telefonie. Dla mnie to rewelacja. Dlatego też, Any.do polecam każdemu kto chce zwiększyć swoją produktywność wspierając się dobrodziejstwami techniki, które otaczają nas z każdej strony.

DropBox, czyli internetowy dysk

dropbox

Kolejną aplikacją będzie znany już od dłuższego czasu DropBox. Wybrałem ją dlatego, że lubię mieć pod ręką wszystkie niezbędne mi dane. Jestem niczym „chomik”, który zbiera z internetu różne ciekawostki, będące bardzo często inspiracją do napisania kolejnych artykułów.

Właśnie dlatego chmura typu DB jest przeze mnie często wykorzystywana na komputerze, jak i telefonie. Jeśli, jednak nie wiesz czym jest DropBox oto szybkie wyjaśnienie:

DropBox to dysk internetowy, na którym przetrzymuję wszystkie swoje dokumenty, artykuły, zdjęcia i wszystko to, co pomaga mi w prowadzeniu bloga. Po rejestracji na stronie aplikacji dostajemy do dyspozycji 2GB pamięci, które dzięki wysyłanym zaproszeniom możemy powiększyć kilkukrotnie. Sama aplikacja jest jedną z wielu, które obecnie pojawiają się w internecie. Wybrałem ją, ponieważ od dawna korzystam z niej na komputerze, a aplikacja na smartfona daje mi dostęp do moich wszystkich materiałów.

Mam nadzieje, że aplikacje, które Ci dziś przedstawiłem pomogą i Tobie w poprawie i zwiększeniu własnej produktywności. Jeśli znasz coś lepszego możesz podzielić się tym z innymi czytelnikami w komentarzach.

Jeżeli wpis, który przeczytałeś choć trochę Ci pomógł, kliknij LUBIĘ TO i podziel się nim z innymi.


Kiedy boimy się po raz pierwszy

Kiedy boimy się do kogoś podejść, zamienić z nim kilka zdań, kiedy mamy przekonanie, że rozmawianie z nieznany człowiekiem jest głupie. Wystarczy zrobić pierwszy krok, zamienić jedno zdanie, aby przekonać się, że nie jest to prawda. Kiedy boimy się odezwać w nieswoim języku, powiedzieć choć jedno zdanie, kiedy mamy przekonanie, że nie jesteśmy w tym […]

Dlaczego nawyki kształtują nasze życie

Gdyby kształtowanie nawyków należało do prostych czynności, każdy z nas bez większych problemów byłby w stanie modyfikować i wyrabiać w sobie te nawyki, na których mu najbardziej zależy. Potrzeba porannego wstawania dla sporego grona śpiochów przestałaby być problemem, w końcu wiedzieliby, że położenie się wcześniej spać ułatwiałoby im wstawanie. Wiele osób skończyłoby także z nieregularnym i […]

Technika pomodoro

Technika pomodoro to jedna z popularniejszych, znana na całym świecie technika zarządzania czasem. Technika pomodoro została wymyślona przez Francesco Cirillo w latach 80 ubiegłego wieku. Nazwa techniki powstała dzięki kuchennemu zegarkowi, którego Francesco używał podczas pracy do zarządzania swoim czasem. Można przypuszczać, że czasomierz miał na swojej skali jedynie 25 minut, co w efekcie doprowadziło […]