|

W jaki sposób zaplanować sobie dzień

Jeśli zależy Ci na tym, aby zrobić jak najwięcej, jak najmniejszym nakładem pracy, ten artykuł jest dla Ciebie! Dziś zapoznam Cię z metodą, która w prosty sposób pomoże osiągnąć Ci takie rezultaty i stworzyć naprawdę dobry plan działania. Jesteś gotowy?

Narzędziem o jakim dziś będziesz mógł poczytać jest lista, kawałek papieru, na którym będziesz mógł zapisywać wszystko to co powinno i można być przez Ciebie zrobione. Po co? by „odciążyć umysł” od nadmiaru informacji trzymanych w pamięci. Jak to zrobić?

  • Zapisuj na liście wszystko co tylko przyjdzie Ci do głowy, na tym etapie nie musisz się zastanawiać czy zrealizujesz wszystkie zapiski.
  • Pamiętaj by nosić ją zawsze przy sobie. Może się przecież zdarzyć, że wpadniesz na genialny pomysł, w najmniej spodziewanym czasie.

Pracę z listą potraktuj jako pewnego rodzaju proces. Zbieraj, przeglądaj i działaj. Wybieraj z listy zadania które będą miały dla Ciebie największe znaczenie . Zastanów się „dwa razy” czy to, czym chcesz się zając, warte jest Twojego czasu.

Jak pisał David Allen w jednej ze swoich książek, cos się wydarzy. Zapewne sam przekonasz się o tym już w najbliższym czasie. I nawet jeśli nie będziesz na to przygotowany, warto, żebyś zdawał sobie z tego sprawę.

Na szczęście tylko od Ciebie zależy jak zareagujesz na nadchodzące zmiany. Staną się one dla Ciebie kolejną okazję ,czy najzwyczajniej w świecie zaczniesz winić za nie wszystkich dookoła?

Bądź elastyczny i wykorzystuj każdą nadarzającą się okazje na realizować własnych celów i założeń. Pamiętaj, że im częściej będziesz praktykował daną czynność, tym szybciej wyrobisz w sobie nawyk zapisywania i wykonywania poszczególnych zadań.

Zdarzyła ci się sytuacja, w której chciałeś zrobić coś dla siebie, jednak wiecznie nie miałeś na to czasu. A gdy pojawiała się okazja by to zrobić nie wiedziałeś za co się zabrać? Jeśli tak, to mam dla ciebie propozycję:

  • Weź czystą kartkę papieru i powieś ją w łatwo dostępnym dla Ciebie miejscu.
  • Gdy w twojej głowie pojawi się chęć zrobienia czegoś dla siebie, zapisz to na kartce i wróć do pracy.
  • W momencie gdy będziesz miał wolną chwile, weź jedną z rzeczy która napisałeś na kartce i ciesz się możliwością jej wykonywania.

Mam nadzieję, że wiedza, którą dziś zdobyłeś, pomoże Ci zyskać jeszcze więcej wolnego czasu dla siebie. Praktykuj zgodnie w wyżej wymienionymi zasadami, a już niebawem zobaczysz pierwsze efekty. Zapraszam Cię również do przeczytania artykułu, który nauczy Cię skuteczniej wyznaczać własne cele.

Jeżeli wpis, który przeczytałeś choć trochę Ci pomógł, kliknij LUBIĘ TO i podziel się nim z innymi.


Kiedy boimy się po raz pierwszy

Kiedy boimy się do kogoś podejść, zamienić z nim kilka zdań, kiedy mamy przekonanie, że rozmawianie z nieznany człowiekiem jest głupie. Wystarczy zrobić pierwszy krok, zamienić jedno zdanie, aby przekonać się, że nie jest to prawda. Kiedy boimy się odezwać w nieswoim języku, powiedzieć choć jedno zdanie, kiedy mamy przekonanie, że nie jesteśmy w tym […]

Dlaczego nawyki kształtują nasze życie

Gdyby kształtowanie nawyków należało do prostych czynności, każdy z nas bez większych problemów byłby w stanie modyfikować i wyrabiać w sobie te nawyki, na których mu najbardziej zależy. Potrzeba porannego wstawania dla sporego grona śpiochów przestałaby być problemem, w końcu wiedzieliby, że położenie się wcześniej spać ułatwiałoby im wstawanie. Wiele osób skończyłoby także z nieregularnym i […]

Technika pomodoro

Technika pomodoro to jedna z popularniejszych, znana na całym świecie technika zarządzania czasem. Technika pomodoro została wymyślona przez Francesco Cirillo w latach 80 ubiegłego wieku. Nazwa techniki powstała dzięki kuchennemu zegarkowi, którego Francesco używał podczas pracy do zarządzania swoim czasem. Można przypuszczać, że czasomierz miał na swojej skali jedynie 25 minut, co w efekcie doprowadziło […]