|

Prosty sposób na to jak być szczęśliwym czyli historia Mr. Happy Man’a

Przyszło Ci kiedyś do głowy, żeby na jeden dzień zamienić się z kimś pracą? I nie mam na myśli pracy „na taśmie” w fabryce, lecz coś bardziej zdumiewającego. Pracę, dzięki której codziennie na twarzach tysięcy ludzi pojawiałby się uśmiech i to właśnie dzięki Tobie. Jak myślisz, co to za zajęcie?

jak być szczęśliwym

Oto sposób jak dzięki pracy można być szczęśliwym

Zanim zaczniesz czytać dzisiejszy wpis, zachęcam Cię najpierw do obejrzenia filmu, który opowiada niesamowitą historię Mr. Happy Man'a.

Bez względu na to czy pada deszcz, czy świeci słońce, on tam jest. Od prawie 26 lat Pan Johnny Barnes, zwany również Mr. Happy Man, pokazuje mijającym go ludziom, że życie to coś więcej niż codzienna pogoń za „szczęściem”. Od wczesnych godzin porannych Pan Barnes stojąc na środku jednego ze skrzyżowań, swoim nadzwyczajnym zachowaniem poprawia samopoczucie i wywołuje na wielu twarzach uśmiech. Jak sam mówi, jest to dar, którym może się dzielić z innymi.

Pomyśl chociaż przez chwilę jakbyś się czuł, gdyby zupełnie obca Ci osoba, z uśmiechem na twarzy i ogromną życzliwością, życzyła Ci miłego dnia i wszystkiego, co najlepsze. Jaka byłaby Twoja reakcja?

Jak być szczęśliwym każdego dnia niezależnie od pogody

Co takiego musi się stać, abyś Swój dzień mógł nazwać dobrym? Jestem pewny, że gdybym poprosił Cię abyś wymienił kilku powodów, dla których Twój dzień mógłby być znacznie lepszy, zrobiłbyś to w mgnieniu oka. A myślałeś kiedyś o tym, że Twój dzień jest taki jaki jest i to może być najlepszym powodem do bycia szczęśliwym? Tak po prostu. Bez powodu. Bo przecież nie musi być prawda?

"Jeśli chcesz żyć szczęśliwie, nie przejmuj się tym, że uważają cię za głupca.” - Seneka Młodszy

Ile razy wstałeś z łóżka lewą nogą i od samego rana nic Ci się nie układało, a pech prześladował Cię na każdym kroku? Pogoda za oknem nie należała do tych ulubionych, więc nie było powodów do uśmiechu. Dodatkowo, za kilka chwil musiałeś wykonać zajęcie, za którym nie zawsze przepadałeś. Praca, szkoła to dla Ciebie nic nadzwyczajnego. A w niej zawsze znalazł się ktoś, kto podniósł Ci ciśnienie. Dodatkowo mała kłótnia spowodowana różnicą poglądów wyprowadziła Cię z równowagi na dłuższą chwilę. Na szczęście popołudnie zapowiadało się dużo lepiej. W telewizji leciał program który od dawna chciałeś obejrzeć i zaplanowałeś, że właśnie podczas jego oglądania będziesz się dobrze bawił. Chwila przyjemności minęła zanim zdążyłeś się zorientować, a przed Tobą jeszcze wiele domowych obowiązków. I tak do wieczora. Następnego dnia rano cały cykl znów się powtórzy.

Można powiedzieć zwykły dzień i nie ma w nim nic specjalnego. Jednak zastanów się od kiedy pogoda ma decydować za Ciebie, czy Twój dzień będzie dobry? Jesteś pewny, że praca, którą teraz wykonujesz daje aż tyle powodów do narzekania? Wyobraź sobie, jakby wyglądał świat, gdyby każdy z nas miał takie same poglądy zgadzał się z każdą usłyszaną opinią? Jaką miałbyś satysfakcję w ciągłym słuchaniu własnego zdania?

Szczęście to...

Przecież każda osoba oraz rzecz, która istnieje w Twoim codziennym życiu może sprawić, że będziesz szczęśliwy albo pogrążysz się w smutku. Pamiętaj, że to Ty podejmujesz decyzję! Ty masz władzę, która może sprawić, że każdy dzień będzie najlepszym dniem Twojego życia! Co może być lepszego od porannej pobudki i oczekiwania na coś niesamowitego, co w każdej chwili może mieć miejsce wokół Ciebie? Przecież Ty też możesz być jeśli nie dla innych to chociażby dla siebie Mr. Happy Man’em!


Tagi:

Kiedy boimy się po raz pierwszy

Kiedy boimy się do kogoś podejść, zamienić z nim kilka zdań, kiedy mamy przekonanie, że rozmawianie z nieznany człowiekiem jest głupie. Wystarczy zrobić pierwszy krok, zamienić jedno zdanie, aby przekonać się, że nie jest to prawda. Kiedy boimy się odezwać w nieswoim języku, powiedzieć choć jedno zdanie, kiedy mamy przekonanie, że nie jesteśmy w tym […]

Dlaczego nawyki kształtują nasze życie

Gdyby kształtowanie nawyków należało do prostych czynności, każdy z nas bez większych problemów byłby w stanie modyfikować i wyrabiać w sobie te nawyki, na których mu najbardziej zależy. Potrzeba porannego wstawania dla sporego grona śpiochów przestałaby być problemem, w końcu wiedzieliby, że położenie się wcześniej spać ułatwiałoby im wstawanie. Wiele osób skończyłoby także z nieregularnym i […]

Technika pomodoro

Technika pomodoro to jedna z popularniejszych, znana na całym świecie technika zarządzania czasem. Technika pomodoro została wymyślona przez Francesco Cirillo w latach 80 ubiegłego wieku. Nazwa techniki powstała dzięki kuchennemu zegarkowi, którego Francesco używał podczas pracy do zarządzania swoim czasem. Można przypuszczać, że czasomierz miał na swojej skali jedynie 25 minut, co w efekcie doprowadziło […]