|

Przyszli eksperci wystąpień publicznych – Upgrade Your Speaking

Kiedy pół roku temu zespół upgradebuzz zaprosił mnie do wzięcia udziału w Upgrade Your Speaking byłem ciekaw, co to za inicjatywa oraz co nowego będzie się dziać w Szczecinie. Jako pierwszy prelegent na pierwszej edycji spotkania przecierałem wszystkie z możliwych szlaków. Była to świetna przygoda, kolejna lekcja, w której mogłem nauczyć się czegoś o sobie. W końcu nie codziennie mam okazję występować przed ponad 90 osobowym tłumem, który na dziesięć minut zamienia się w słuch.

Kiedy kilka tygodni później dostałem propozycje współtworzenia upgradebuzz, nie miałem pojęcia, w co tak naprawdę się pakuje. Wiedziałem tylko, że jest to ambitne, wartościowe dla ludzi i ma ogromny potencjał, który warto wykorzystać. W końcu każdy z nas rzadziej lub częściej staje przed grupą ludzi i zaczyna opowiadać. Mając spory bagaż doświadczeń organizacyjnych w tworzeniu podobnych inicjatyw, wskoczyłem w wir niezwykłej przygody.

Dziś, czyli na kilka dni przed piątą edycją Upgrade Your Speaking mogę śmiało powiedzieć, że nasza społeczność liczy ponad 400 osób i z każdym kolejnym dniem staje się coraz większa. Zacznijmy jednak od początku, tak abym mógł opowiedzieć Ci, czym jest społeczność upgradebuzz.

SpolecznoscUpgradebuzz3

SpolecznoscUpgradebuzz4

Tworząc cały projekt przyświeca nam jeden cel – chcemy uczyć się konkretnych umiejętność w możliwie jak najszybszym tempie. Chcieliśmy przełamywać wewnętrzne bariery, łączyć różne środowiska, zawierać nowe znajomości oraz uczyć się od siebie wzajemnie. To wszystko zainspirowało nas do stworzenia Upgrade Your Speaking

Spośród chętnych kandydatów (osoby te zgłaszają się do nas wcześniej, możesz to być Ty) wybieramy 4 osoby, które zostają naszymi prelegentami (osoby te przygotują 10 minutowe wystąpienie na dowolny temat). Po wystąpieniu każdego z prelegentów udzielmy wspólnie z publicznością konstruktywnej informacji zwrotnej. Dodatkowo w trakcie naszych spotkań pojawia się dwójka ekspertów posiadająca doświadczenie z zakresu wystąpień publicznych, którzy częściowo prowadzą spotkanie oraz dokonają fachowej oceny z zakresu:

- Płynności i swobody wypowiedzi.

- Poprawności języka oraz zaangażowania emocjonalnego.

- Postawy kontaktu z publicznością.

- Zastosowania dodatkowych elementów w prezentacji.

Jeśli tak jak my interesujesz się zdobywaniem nowych umiejętności lub chcesz poznawać nowych ludzi dołącz do społeczności upgradebuzz już dziś. W najbliższych dniach startujemy także z naszym newsletterem. Będziemy dzielić się z wami różnymi strategiami rozwojowymi, artykułami, książkami oraz tym, co naszym zdaniem warto wiedzieć.

Na newsletter możesz zapisać się tutaj.

Jeżeli chcesz nas poznać, dołącz do nas i naszego wydarzenia! Spotykamy się już w najbliższy poniedziałek 9.11 w szczecińskiej siedzibie Business Link Szczecin. Więcej informacji znajdziesz tutaj. Do zobaczenia na naszych spotkaniach!

SpolecznoscUpgradebuzz2


UpgradeBuzzFeedback

Na naszych spotkaniach każdy może się swobodnie wypowiedzieć

UpgradeBuzzPrezentacja

Dobra prezentacja wywoła sporo uśmiechów na twarzach

UpgradeYourSpeakingStart

od lewej: Asia, Ja i Stachu (dobry zespół to ogromna energia i mnóstwo satysfakcji)

SpolecznoscUpgradebuzz

Tak wyglądamy po naszych czterech spotkaniach


Tagi:

Kiedy boimy się po raz pierwszy

Kiedy boimy się do kogoś podejść, zamienić z nim kilka zdań, kiedy mamy przekonanie, że rozmawianie z nieznany człowiekiem jest głupie. Wystarczy zrobić pierwszy krok, zamienić jedno zdanie, aby przekonać się, że nie jest to prawda. Kiedy boimy się odezwać w nieswoim języku, powiedzieć choć jedno zdanie, kiedy mamy przekonanie, że nie jesteśmy w tym […]

Dlaczego nawyki kształtują nasze życie

Gdyby kształtowanie nawyków należało do prostych czynności, każdy z nas bez większych problemów byłby w stanie modyfikować i wyrabiać w sobie te nawyki, na których mu najbardziej zależy. Potrzeba porannego wstawania dla sporego grona śpiochów przestałaby być problemem, w końcu wiedzieliby, że położenie się wcześniej spać ułatwiałoby im wstawanie. Wiele osób skończyłoby także z nieregularnym i […]

Technika pomodoro

Technika pomodoro to jedna z popularniejszych, znana na całym świecie technika zarządzania czasem. Technika pomodoro została wymyślona przez Francesco Cirillo w latach 80 ubiegłego wieku. Nazwa techniki powstała dzięki kuchennemu zegarkowi, którego Francesco używał podczas pracy do zarządzania swoim czasem. Można przypuszczać, że czasomierz miał na swojej skali jedynie 25 minut, co w efekcie doprowadziło […]